مقاله بنیاد محتوا یا cornerstone content در yoast چیست؟

Cornerstone Content مقالاتی هستند که برای وبسایت شما پرافتخارترین مطالب به حساب می آیند. مقالات بنیاد محتوا نشان دهنده کسب و کار شما هستند و از نظر نگارشی بدون هیچ مشکلی نوشته شده است. این نوع مقالات ارزش محتوای سایت شما را نسبت به دیگر مقالات سایت مشخص میکنند و معمولا ترکیبی از مفاهیم دیگر پست های سایت می باشد. این ها همان مقالاتی هستند که موتورهای جستجو توجه بیشتری به آن ها و کلمات کلیدی به کارگرفته شده در آن ها دارند.

مقالات بنیادی چه خصوصیاتی دارند؟

در انتخاب مقالات بنیادی دقت کنید، مقالاتی را انتخاب کنید اگر کاربر برای اولین بار وارد سایتتان می شود تمایل دارد آن مقالات را بخواند. شما باید برحسب کلمات کلیدی پربازدیدی که میخواهید در آن ها رتبه به دست آورید مقالات بنیادی خود را بنویسید. استفاده از مقالات بنیادی به شما کمک میکند تا به گوگل اعلام کنید کدام مقالات شما از ارزش بیشتری برخوردار هستند.شما با به کارگیری یک ساختار منظم لینک سازی داخلی بین پست هایتان به راحتی به گوگل میگویید که کدام مقالات بیشترین اهمیت را دارند

در نوشتن مقالات بنیادی چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟

  • در این مقالات باید از کلمات کلیدی پر بازدیدی که هدف اصلی کسب و کار شما هستند استفاده کنید.
  • مقالات بنیادی طول مطلب بلندتری از مقالات عادی دارند و معمولا بیشتر از ۹۰۰ کلمه می باشند.
  • این مقالات دارای سئو بهتری نسبت به دیگر مقالات وبسایتتان هستند.
  • در این مقالات بهتر است از عکس ها و ویدئوهای بیشتری استفاده کنید.
  • این مقالات دارای لینک های داخلی منظمی هستند.
  • از دیگر مقالات سایت خود با همان کلمه کلیدی لینک هایی به مقالات بنیادی بدهید تا موتورهای جستجو به این درک برسند که این مقاله برای شما ارزش خاصی دارد.
  • سایر پست هایی که به مقاله بنیاد محتوا شباهت موضوعی دارند باید بهینه سازی شوند زیرا این مقالات با لینک دهی به مقاله بنیادی به عنوان تقویت کننده مقاله بنیادی عمل میکنند.

برای مشخص کردن مقاله بنیادی در افزونه yoast طبق عکس زیر، با انتخاب قسمت مقاله بنیاد محتوا افزونه yoast به شما کمک میکند تا یک ساختار لینک داخلی قوی بسازید.

مقاله بنیادی

ساختار لینک دادن به مقالات بنیادی باید چگونه باشد؟

در ایده آل ترین حالت کاربر باید بتواند با یک کلیک از صفحه اصلی به مقاله بنیادی دسترسی داشته باشد. شما باید از تمامی مقالات مرتبط با یک موضوع به مقالات بنیادی لینک بزنید. با این ساختار لینک دهی مقاله بنیادی شما شانس بیشتری دارد تا در نتایج گوگل نمایش داده شود.

مقاله بنیاد محتوادیدگاهتان را بنویسید